wtorek, 27 marzec 2018 22:46

Potrącił rowerzystkę i uciekł!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala rowerzystka po tym, jak została potrącona przez kierowcę audi. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Zwierzynie. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając ranną kobietę. W odnalezieniu sprawcy pomogli mieszkańcy okolicznych domów.

Do zdarzenia doszło w piątek (23 marca) na jednej z ulic w Zwierzynie. Jadącą ulicą rowerzystkę potrącił samochód. Uderzenie był na tyle silne, że kobieta doznała obrażeń głowy. Kierowca, który ją potrącił uciekł z miejsca wypadku pozostawiając ranna kobietę samą sobie. Na szczęście wzorowo zareagowali mieszkańcy sąsiednich domów, którzy powiadomili służby medyczne. Kobieta trafiła do szpitala skąd docierają pozytywne informacje o stanie jej zdrowia. – Na miejscu tego zdarzania pracowali również strzeleccy policjanci, którzy przeprowadzili szereg czynności zarówno procesowych, jak i pozaprocesowych. Mundurowi przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady – informuje sierż. szt. Tomasz Bartos, ze strzeleckiej komendy policji. Swoją prace mieli do wykonania mundurowi z drogówki, wydziału kryminalnego z technikiem kryminalistyki na czele. Zebrany, tuż po wypadku, materiał dowodowy pozwolił policjantom na pierwsze ustalenia.

Kluczowa i przyspieszająca wyjaśnienie całej sprawy okazała się informacja od jednego z mieszkańców powiatu. Dzięki niej mundurowi szybko ustalili, kto mógł być kierowcą osobówki. Kiedy policjanci sprawdzili wytypowaną posesję okazało się, że na jej terenie znajduje się uszkodzony samochód. Na posesji policjanci zastali również właściciela samochodu, który nie był wcale zaskoczony ich wizytą. Został zatrzymany. Po przewiezieniu do strzeleckiej komendy trafił do policyjnego aresztu. Sprawa prowadzona jest pod kątem spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za takie przestępstwo grozi nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

red.
foto, wideo: KPP w Strzelcach Kraj.

Media