środa, 09 maj 2018 16:19

Uwaga! Burze i silny wiatr, możliwy grad!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed gwałtownymi burzami, które mogą dziś przejść przez Lubuskie między godz. 16.00 a 23.00 oraz nadało ostrzeżeniu pierwszy stopień w trzystopniowej skali.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Burze najwcześniej pojawią się na południu województwa.Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed gwałtownymi burzami, które mogą dziś przejść przez Lubuskie między godz. 16.00 a 23.00 oraz nadało ostrzeżeniu pierwszy stopień w trzystopniowej skali. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Burze najwcześniej pojawią się na południu województwa.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia
Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.