sobota, 01 lipiec 2017 11:52

Kolarski weekend

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ten weekend w Strzelcach Krajeńskich i okolicach zapowiada się pod znakiem kolarstwa.  W piątek (30 czerwca) rozpoczął się Memoriał Pawła Wakulicza - wczoraj w Dobiegniewie zostały rozegrane Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe indywidualnej na czas.
Wśród młodziczek najlepsza była Weronika Paziewicz, a zaraz za nią uplasowała się Emilia Kuchta! Kacper Szabunia zdobył srebrny w kat. Młodzik. W sobotę o 12.30 rozpocznie się ściganie w ramach Szosowego Pucharu Polski oraz eliminacji do Olimpiady Młodzieży w kat. junior młodszy. Start i meta na ul. Wolności (na wysokości ZUS-u). Natomiast w niedzielę po raz drugi kolarze wezma udział w kryterium ulicznym "Ognia i Czarów". W tym roku tu oficjalnie zaprezentuje się kolarska reprezentacja Polski tuż przed największym polskim wyścigiem jakim jest Tour de PologneZapraszamy do kibicowania!01 i 2 lipca na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego będą ścigać się kolarze. Znamy już  skład reprezentacji Polski, która ma jutro wystąpić w Kryterium Ognia i Czarów. Nie zabraknie Mistrzów Polski i zawodników ścigających się w PRO TOURZE. Oto skład: Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) i Paweł Cieślik (Elkov - Author Cycling Team),
Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom) i Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Jak mówi Mateusz Karkoszka, wiceburmistrz Strzelec  Krajeńskich ten wyścig to wyjątkowe kolarskie święto:
 


Zapraszamy do kibicowania. Miejmy nadzieję, że pogoda się poprawi!