niedziela, 09 lipiec 2017 08:52

Błotniacy dziś ścigają się w Długiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już niedzielę 9 lipca widzimy się na starcie VII etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w miejscowości Długie, koło Strzelec Krajeńskich. Wiele dystansów, wyścigi także dla dzieci. Będzie ciekawie.

Na starcie może się pojawić prawie 700 uczestników, a wśród nich strzelecki faworyt Mariusz Gil.  Jak mówi Rafał Chmiel z FSD Sport, współorganizator wyścigu, trasa jest wymagająca, ale też ciekawa:

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2017 i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita. Podczas zawodów będą tez odbywać się Mistrzostwa Polski Nauczycieli.
Start wyścigu: godz. 11:00.
Miejsce startu i Biuro Zawodów:
miejscowość Długie obok Strzelec Kraj.
ul. Turystyczna

Dodajmy, że będzie też to wyścig charytatywny, ponieważ kolaże będą ścigać się dla 22-letniej Eli, która niedawno dowiedziała się, że cierpi na raka jelita. Jak sama mówi objawy jej choroby rozpoczęły się od szybkiej utraty wagi, gorączki oraz ogólnego osłabienia organizmu. 13 kwietnia tego roku przeszła operację, podczas której okazało się że ma guzy nowotworowe i jest to rak jelita grubego. Jeden guz został usunięty, ale niestety został drugi, nieusuwalny oraz zmiany pod trzustką i wątrobą. Ela jest w trakcie leczenia chemią i ciągle nadzieje, że uda się jej wygrać tę ciężką walkę. Ma dużo sił do działania i wierzy, że jeszcze stanie na nogi.