czwartek, 22 marzec 2018 18:51

Coppi e Bartali: Drużyna Michała Paluty z drugim miejscem w drużynówce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa CCC Sprandi Polkowice potwierdziła, że jest jedną z najsilniejszych ekip w jeździe drużynowej na czas, zajmując w mocno obsadzonym wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, drugie miejsce w drużynówce.

Drużyna CCC Sprandi Polkowice przystąpiła do tego etapu jako jego dwukrotni triumfatorzy, z 2015 i 2017 roku. Polska ekipa była zatem wymieniania wśród faworytów tej drużynówki.

Amaro Antunes, Jonas Koch, Jan Tratnik, Kamil Gradek, Patryk Stosz, Michał Paluta i Mateusz Taciak, którzy wystartowali na początku, jako piąta drużyna, uzyskali czas 14:54, poprawiając wynik liderującej ekipy Mitchelton-Scott o 0,2 sekundy. Później "pomarańczowych" wyprzedził tylko Team Sky, który zanotował rezultat 14:44. Polkowicki zespół uplasował się na drugim miejscu na etapie i w pokonanym polu pozostawił takie grupy jak Mitchelton-Scott, Team LottoNL-Jumbo, Trek – Segafredo, Team EF Education First-Drapac, czy też Movistar.

– Byliśmy bardzo zmotywowani przed tą drużynówką, po zeszłorocznej wygranej. Mamy silną ekipę i wszyscy wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wykręcić tu bardzo dobry wynik. Nie popełniliśmy żadnego błędu i każdy dał z siebie wszystko. Pokonał nas tylko Team Sky, więc możemy być szczęśliwi z tego rezultatu i z optymizmem patrzeć na kolejne jazdy drużynowe – tłumaczył Jan Tratnik. – Czuję się bardzo dobrze i mam nadzieje, że będę miał na jutrzejszym, górzystym etapie mocne nogi, by walczyć o generalkę. Nie jestem typowym góralem, więc będę potrzebował dobrego dnia, by utrzymać się z głównymi faworytami. Tak czy inaczej, mamy w zespole też Amaro Antunesa, który świetnie się wspina i bardzo dobrze jeździ na czas, więc ma spore szanse na wysoką lokatę w ogólnym zestawieniu. Mam spore oczekiwania wobec ostatniego etapu, jazdy indywidualnej i będę chciał się na niej skupić – dodaje Tratnik.
.
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał triumfator porannego etapu, Pascal Eenkhoorn (Team LottoNL-Jumbo), a Jonas Koch jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice, będąc na 8.miejscu.

źródło: materiały prasowe