poniedziałek, 05 styczeń 2015 00:30

Sprawdzian błotniaków przed Mistrzostwami Polski [zdjęcia]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zawody przyleg slider
W niedzielę (4 stycznia) w Przyłęgu niedaleko Strzelec Krajeńskich odbyły się zawody w kolarstwie przełajowym o Puchar FSD Sport Strzelce Krajeńskie. Wystartowało w sumie 37 zawodników.

Wielu uczestników traktowało start jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Bytowie, byli też tacy, którzy przyjechali miło spędzić czas oczywiście na rowerze. Jak relacjonuje Bartłomiej Szczepanek, kibic i autor fotografii, atmosfera na zawodach była bardzo rodzinna.  Byli ludzie związani z kolarstwem i ich rodziny. Duch walki był najbardziej widoczny wśród najmłodszych uczestniczek, które pomimo ciężkiego roweru podnosiły go na piachu i przekładały przez przeszkodę – mówi Bartłomiej.

zawody przyleg1

Mimo tego, że dzień wcześniej padał deszcz, to trasa w większości była sucha. Na kilku sekcjach, szczególnie w lesie, zawodnicy mogli zetknąć się także z błotnistymi fragmentami. Organizator zadbał o to by przebieg trasy wyścigu był zbliżony jak najbardziej do tej w Bytowie, dlatego wyznaczono także element po piasku, gdzie trzeba było zejść z roweru i biec.  Trasa nie była taka łatwa jakby się zdawało. Miejscami dała popalić, zwłaszcza podjazdy, a na błocie było bardzo ślisko, że kopałam się w miejscu – opowiada Beata Balcerzak-Łęszczak, która startowała w kategorii Mesters kobiety.

A tak przedstawiają się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Młodziczka:
zawody przyleg mlodziczki
1. Marta Łęszczak,
2. Nikola Ostojska obie LKS POM

Młodzik:
zawody przyleg mlodziki
1. Mateusz Neumann,
2.Adam Taran obaj LKS POM

Juniorka młodsza:
zawody przyleg juniorka mlodsza
1. Anna Sagan LKS POM

Junior młodszy:
zawody przyleg junior mlodszy
1. Marcin Łęszczak,
2. Marek Naruszewicz, obaj LKS POM
3. Oskar Filipczak Piast Szczecin

Junior:
zawody przyleg junior
1. Damian Sławek,
2. Adrian Klincewicz,
3. Piotr Gruszczyński wszyscy LKS POM

Mesters kobiety:
zawody przyleg masters kobiety
Beata Łęszczak FSL Verus AOK

Masters I:
zawody przyleg mastersI
1. Rafał Chmiel FSD Sport
2. Karol Wojtczak FSD Sport
3. Gwidon Pintal Kolarze Gorzów

Masters II:
zawody przyleg mastersII
1. Dariusz Hlek Rowery Turowski
2. Zbigniew Kaczała Rowery Turowski,
3. Mariusz Naruszewicz FSD Sport

Poza konkursem wystartował zawodnik elity Michał Paluta CCC Polkowice, oczywiście pojawił się pierwszy na mecie. Dodać można, że nie zabrakło wychowanków LKS POM Mariusza Gila i Remigiusza Gila, obaj po podróży regenerują siły przed krajowym championatem.

zawody przyleg2

– Według mnie powinniśmy promować w Strzelcach takie zawody, mamy doskonale warunki i piękne krajobrazy na tego typu imprezy na świeżym powietrzu, można praktycznie bez ograniczeń dobierać trasy i ich poziomy trudności. Kickboxing i kolarstwo, tylko z tych dyscyplin znane jest nasze miasto w Polsce – dodaje Bartłomiej.

zawody przyleg3

Teraz nasi zawodnicy będą mieli szanse pokazać swoją siłę walki i umiejętności na 78 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w następny weekend (10-11 stycznia) w Bytowie.Bytowskie zawody to impreza, która ma być nieco innymi zawodami od tych dotychczasowych. Organizatorzy postanowili w trakcie dwudniowego święta kolarstwa przełajowego wyłonić Mistrzów w kategoriach zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Kolarskim, ale również w gronie Mastersów i kategorii Cyklosport, czyli amatorów do 35 roku życia. Dodajmy, że organizowany jest autokar dla strzeleckich kibiców, których dopingu nie może zabraknąć naszym zawodnikom.

red., Paweł Wolaszczyk z www.velonews.plhttp://basztabytow-kolarzyki.pl.tl/
foto: Bartłomiej Szczepanek