sobota, 10 styczeń 2015 16:33

MP Bytów: Mamy brąz!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
nikola ostojska
W Bytowie (10-11 stycznia) rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. W sobotę (pirwszego dnia) o medale walczyli przedstawiciele młodszych kategorii wiekowych. Zawodnikom oraz zawodniczkom na trasie towarzyszyły deszczowe warunki atmosferyczne.

Mistrzem Polski juniorów młodszych został Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin). Wygrał on z Mikołajem Koniecznym (KKS Gostyń) i Stanisławem Nowakiem (LKS Iskra Głogoczów).

W wyścigu juniorek młodszych najlepsza okazała się Marta Jaskulska (LKK Warma Biskupiec). Srebro wywalczyła Maja Drelak (Sokół Bralin Vidioni), a brąz Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek).

Dawid Pluta (UKS Koźminianka Koźminek) zdobył Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego wygrywając wyścig młodzików. Na podium zameldowali się też Arkadiusz Wach (LKK LUKS Sławno) i Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra).

Z kolei w wyścigu młodziczek triumfowała Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń) i zdobyła Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Druga na mecie była jej koleżanka z grupy, Sandra Bralińska, a na trzecim miejscu uplasowała się Nikola Ostojska (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Jutro na starcie pojawią się kolarze starszych kategorii, w tym Rafał Chmiel, który będzie bronił tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku. Życzymy powodzenia!

red, MG, źródło: s24.pl
foto: facebook.com