czwartek, 30 kwiecień 2015 13:22

Złoto, cztery srebra oraz brąz dla strzelczan

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
mistrzostwa tarnogorze
Na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Twardogórze strzeleccy wychowankowie klubu sportowego Dragon zdobyli kilka medali.

Zawody odbyły się w sobotę (25 kwietnia) w Twardogórze. Strzelecka sekcja Klubu Sportowego Dragon wystawiła trzy zawodniczki Oliwia Stasiak, Marta Rogin oraz Weronika Wysocka i sześciu zawodników Dawid Krzyszewski, Szymon Gibki, Fabian Koryncki, Nikodem Wdowiak, Dominik Ferens, Adam Kulczycki.

– Łącznie zdobyliśmy złoto, cztery srebra oraz brąz – informuje Bartłomiej Więskowicz, trener. Dominik Ferens pierwszy raz startował jako senior co w dużej mierze zadecydowało o wynikach rozgrywek. Jak zawsze nie zawiódł nas w kategorii technik specjalnych ulegając jedynie koledze z klubu Adamowi Kulczyckiemu.

– Z Mistrzostw Polski Taekwondo ITF wróciłem ze srebrnym medalem zdobytym w konkurencji technik specjalnych. W walkach nie udało mi się zdobyć medalu jednak porażka uczy więcej niż wygrana. Cały turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Konkurencje odbywały się na pięciu matach do walk i dwóch do technik specjalnych. Już zaczynam przygotowywać się do kolejnych turniejów. W najbliższych planach mam zamiar wystartować w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu,po nich zaczynam przygotowania do Pucharu Świata Taekwondo ITF w Hiszpanii pod koniec roku – zdradza Dominik.

Weronika Wysocka startowała jedynie w walkach semi oraz light plasując się w jednej jak i drugiej konkurencji na drugiej pozycji. – Mistrzostwa były bardzo dobrze zorganizowane, mimo wielu zgłoszonych maluchów poszło gładko i bez przeciągania. Zdobyłam dwa srebrne krążki w walkach semi-contact oraz light-contact. Moim celem jest się nadal rozwijać i zwyciężać – mówi Weronika.

Adam Kulczycki trener sekcji Zwierzyn oraz Stare Kurowo w technikach specjalnych niepokonany od lat zdobył złoto, natomiast w walkach semi, po pasjonujących pojedynkach, uległ finale zawodnikowi z Dzierżoniowa. Powodem była kontuzja, jaką odniósł podczas wcześniejszych walk. – Jeśli chodzi o wrażenia, to było dobrze, fajna zabawa dobry czas i miejsce na sprawdzenie swoich umiejętności. Zdobycie dwóch medali powoduje motywację na kolejna imprezę, by z tego srebra następnym razem było złoto. Teraz też przede mną na pewno rozwój klubu i sekcji w Zwierzynie jak i Starym Kurowie – relacjonuje Adam.

Nikodem Wdowiak po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej uległ w półfinałach zawodnikowi z Klubu Sportowego Tiger zajmując tym samym czwartą lokatę.

Szymon Gibki wywalczył brąz w kategorii młodzików. Jak mówi trener, Szymonowi należą się gromkie brawa, ponieważ jego kategoria była najliczniej oblegana.

Niestety pozostałym zawodnikom nie udało się uplasować w pierwszej trójce. – Mimo to, wykazali bardzo dużo zaangażowania i ducha walki za co im chciałem serdecznie podziękować – dodaje trener.

Na zawodach wśród sędziów pojawił się również lokalny akcent, ponieważ nasze miasto reprezentowała Agnieszka Krzyszewska, miasto Dobiegniew reprezentował zaś Kazimierz Grzywacz.

Oficjalnie przyznano strzeleckiemu klubowi prawo do corocznego organizowania Pucharu Polski Taekwon-do ITF, który będzie odbywał się jesienią w ramach DRAGON CUP. Jeżeli znajduje się wśród Czytelników osoba bądź firma, która byłaby zainteresowana współpracą z klubem przy pomocy w organizowaniu zawodów prosimy o kontakt z wiceprezesem klubu oraz trenerem sekcji Strzelce Kraj. Bartłomiejem Więskowiczem: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pod numerem telefonu 667 631 694.

Kolejne zawodyn na które strzelczanie się wybierają to Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Odbędą się one w Lesznie za dwa tygodnie oraz Puchar Polski w Taekwon-do, który odbędzie się 31 maja w Dzierżoniowie. Trzymamy za Was kciuki!

red.