poniedziałek, 27 luty 2017 19:51

Targnął się na życie, uratowali go policjanci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzięki szybkiej interwencji strzeleckich policjantów, żyje 20-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili powstrzymali go. Mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.

W niedzielę (26 lutego) w godzinach wieczornych dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informację od 54-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Zwierzyn, że jego syn chce popełnić samobójstwo. – Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol funkcjonariuszy, którzy zastali ojca 20-letniego mężczyzny. W rozmowie z nim ustalili, że syn może znajdować się w pomieszczeniu gospodarczym – informuje sierż. Sebastian Warzecha, rzecznik strzeleckiej komendy. Policjanci natychmiast tam pobiegli. Budynek składał się z dwóch kondygnacji. Będąc na parterze policjanci dokonali przeszukania pomieszczenia, lecz bezskutecznie. Następnie po drabinie dostali się na poddasze, gdzie zauważyli mężczyznę, który na szyi miał już zaciśniętą pętle. Policjanci szybko pochwycili mężczyznę nie dopuszczając do próby samobójczej.

Funkcjonariusze przekazali 20-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

red.