środa, 01 marzec 2017 19:05

Kierowcy nadal jeżdżą jak wariaci i na podwójnym gazie!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Strzelecka drogówka zatrzymała dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali 104 i 112 km/h oraz jednego, który kierował pojazdem mając ponad 2,5 promile alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Z soboty na niedziele (25-26 lutego) w godzinach nocnych patrol ruchu drogowego zauważył pojazd na ul. Gorzowskiej w Strzelcach Krajeńskich, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Osobowe Renault zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a jego pojazd trafił na parking strzeżony. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w niedzielę (26 lutego br.) strzelecka drogówka, tym razem w Kleśnie, zatrzymała do kontroli drogowej pojazd, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną 50 km/h o 62 km/h. Mieszkańcowi województwa wielkopolskiego zabrano prawo jazdy na trzy miesiące. Został także ukarany mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.
Kolejnego rajdowca policjanci zatrzymali w Strzelcach Krajeńskich na ul. Sportowej w poniedziałek (27 lutego). Kierujący samochodem marki Citroen przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowany o 54 km/h. 54-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt.

Pomimo wielokrotnych apeli ze strony Policji, kierowcy w dalszym ciągu nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie ze sobą niesie kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przekraczanie dozwolonej prędkości ponad 2 krotnie w terenie zabudowanym. Dlatego Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego apelują do kierowców o zdrowy rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.

red. mat. pras. KPP w Strzelcach Krajeńskich