środa, 15 marzec 2017 05:58

Pomoc dla pogorzelców z Sokólska

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich zwraca się z apelem o pomoc dla rodziny z Sokólska poszkodowanej w wyniku pożaru.

Przypomnijmy, że pożar poddasza wybuchł w niedzielę (12 marca) przed południem. Pożar powstał przypuszczalnie na wskutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Na miejsce wysłano 5 samochodów gaśniczych, w tym 4 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Strzelec Krajeńskich oraz zastęp z OSP Bronowic. Mieszkańcy budynku przed przybyciem staży pożarnej sami opuścili budynek. Strażacy ugasili widoczny pożar a następnie korzystając z podnośnika hydraulicznego i podręcznego sprzętu burzącego rozebrali cześć pokrycia dachu i dogaśli ogień ukryty. Następnie sprawdzono cały budynek kamerami termowizyjnymi oraz zabezpieczano odkrytą powierzchnie dachu plandekami. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Wartość mienia uratowanego wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych. 

APEL O POMOC

Pożar strawił dorobek całego życia rodziny Państwa Maleńczuk. W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową oraz wszelkich rzeczy niezbędnych do codziennego życia.
Gorąco apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla poszkodowanej rodziny.
Pomoc finansową prosimy wpłacać na konto:

69 8362 0005 0391 1178 3000 0010
z dopiskiem: „Pomoc dla pogorzelców z Sokólska”.

Odbiorca przelewu:
Iwona Maleńczak
Sokólsko 9
66-500 Strzelce Krajeńskie

red.