środa, 29 marzec 2017 17:33

Kobieta raniona nożem. Policjanci zatrzymali napastnika

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
68-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn, podczas awantury domowej z 53-letnią konkubiną ugodził ją nożem w głowę. Policjantom udało się go zatrzymać.

W niedzielę (19 marca) w godzinach popołudniowych dyżurny strzeleckiej komendy wysłał patrol na teren gminy Zwierzyn, gdzie doszło do awantury domowej. Na miejscu policjanci zastali świadka zdarzenia, który wcześniej został wypchnięty z mieszkania przez sprawcę zdarzenia. Osobie tej grożono również pozbawieniem życia. Jak ustalili policjanci, sprawca wraz z konkubiną zostali w mieszkaniu. Drzwi od mieszkania były zamknięte. Pomimo wzywania do otwarcia drzwi nikt ich nie otworzył. Z wnętrza mieszkania wydobywały się krzyki, wołanie o pomoc. Z uwagi na zagrożenie życia, policjanci natychmiast podjęli decyzję o wybiciu szyby w drzwiach i wejściu do środka. We wnętrzu mieszkania zauważyli mężczyznę, który w ręku trzymał nóż. Agresywny 68-letni mężczyzna natychmiast został obezwładniony przez mundurowych. Jak ustalono przebywająca wewnątrz kobieta została ugodzona przez w/w mężczyznę nożem w głowę. Na miejscu zespół pogotowia medycznego udzielił kobiecie niezbędnej pomocy, a następnie została ona przewieziona do szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wniosek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

red. SW