piątek, 31 marzec 2017 22:08

Zmiana komendanta strzeleckiej policji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zamiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Z dniem 1 kwietnia br. podinspektor Przemysław Muszyński przestaje byś szefem strzeleckiej komendy. Na jego miejsce przyjdzie mł. Insp. Tomasz Zgirski - Naczelnik Wydziału Konwojowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a nasz komendant zajmie jego miejsce w lubuskiej KWP.

O zmianie miejsc w środowisku policyjnym mówiło się od kilku dni. W piątek potwierdził to komisarz Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. – Dziś został oficjalnie wystawiony rozkaz przez Komendanta Wojewódzkiego lubuskiej policji, który nakazuje taką roszadę na stanowiskach. Nowy Komendant i nowy Naczelnik rozpoczną swoją służbę oficjalnie z dniem 1 kwietnia. Natomiast uroczyste przekazanie funkcji odbędzie się w poniedziałek – mówi rzecznik.

Kim jest nowy komendant?

tomsza Zgirski
Młodszy inspektor Tomasz Zgirski
– w policji od 21 lat. Na początku służył w grupie specjalnej KWP w Gorzowie Wielkopolskim – odpowiednik obecnie sekcji antyterrorystycznej. Od 2000 roku był związany z sekcją konwojową Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp, a w 2003 przeszedł do KWP w Gorzowie, gdzie był na początku Zastępcą, a potem Naczelnikiem Wydziału Konwojowego. Lubi sport. Od najmłodszych lat trenował pływanie w klubie sportowym w Gorzowie Wlkp. Sportowa pasja z dzieciństwa przetrwała do dnia dzisiejszego i jak podkreśla, nie liczą się sukcesy czy medale tylko zwykła przyjemność z codziennego uprawiania sportu. Jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Pływaniu (Szczytno 2016) na dystansie 50 metrów (styl klasyczny) oraz srebrnym medalistą na dystansie 50 metrów (styl dowolny). Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

AK
foto: strzelcekraj.lubuska.policja.gov.pllubuska.policja.gov.pl