wtorek, 04 lipiec 2017 22:53

Najlepszy dzielnicowy lubuskiej policji jest u nas!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W piątek (30 czerwca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, 24 dzielnicowych z 12 jednostek terenowych garnizonu lubuskiego, rywalizowało o tytuł najlepszego w wojewódzkim finale turnieju Dzielnicowego Roku 2017. Najlepszym dzielnicowym województwa lubuskiego okazał się sierż. Piotr Kruk z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, który służbę pełni w Posterunku Policji w Dobiegniewie.

Najlepsi dzielnicowi, wyłonieni podczas etapu powiatowego, zmagali się w dwóch konkurencjach – teście wiedzy oraz scenkach. W pierwszej części funkcjonariusze rozwiązywali test wiedzy policyjnej. Następnie dzielnicowi uczestniczyli w scenkach – przyjęciu interesantów, gdzie musieli pomóc mieszkańcowi ich rejonu służbowego, któremu skradziono rower. W tym zadaniu komisja złożona z ekspertów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oceniała umiejętności komunikowania się werbalnie i pozawerbalnie, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelowi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń, a także wskazania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, najlepszym dzielnicowym województwa lubuskiego okazał się sierż. Piotr Kruk z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, który służbę pełni w Posterunku Policji w Dobiegniewie. Drugie miejsce przypadło sierż. Kindze Zaleskiej z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast trzecie st. sierż. Dariuszowi Kulczykowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody finansowe dla pierwszej trójki wręczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej. Sierż. Piotr Kruk oraz sierż. Kinga Zaleska będą reprezentować garnizon lubuski w krajowym finale turnieju Dzielnicowy Roku 2017, który odbędzie się jesienią w Szkole Policji w Katowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a dwójce reprezentującej Lubuską Policję w finale krajowym życzymy powodzenia!

Naszym reprezentantom osobiście pogratulował szef strzeleckich policjantów mł. insp. Tomasz Zgirski. To kolejny sukces policjantów z KPP w Strzelcach Kraj. Wcześniej drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim zajęli policjanci z patrolówki i kryminalni.

TB