środa, 12 lipiec 2017 22:18

Trzy kobiety zgubiły się w lesie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trzy kobiety w czasie ulewnego deszczu zgubiły się w lesie. Dzięki interwencji dzielnicowych z Drezdenka oraz współpracy z leśnikami i odpowiedniemu koordynowaniu działań przez dyżurnego strzeleckiej komendy, całe i bezpiecznie wróciły do domów.

Cała sytuacja miła miejsce w poniedziałek (10 lipca) około południa. To wtedy Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o trzech kobietach, które zgubiły się w lesie. Ze zgłoszenia wynikało, że panie wyszły na spacer, straciły orientacje w terenie i nie potrafiły same wrócić do samochodu. Najgroźniejszym w tej sytuacji był fakt, że jedna z kobiet, która nie długo spodziewa się dziecka odłączyła się od pozostałej dwójki i nie było z nią żadnego kontaktu. Kobiety były bardzo wystraszone i przemoknięte do suchej nitki, bo w tym czasie nad całym regionem przechodziła intensywna ulewa. Dyżurny powiadomił o zgłoszeniu dzielnicowych z Drezdenka. Ci posiadali niewiele szczegółów miejsca, w którym mogą znajdować się zaginione panie. Z pomocą policjantom przyszli również leśnicy z Nadleśnictwa Karwin. Dzięki takiej współpracy na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia wszystkie kobiety udało się odleźć. Zapłakane i przemoknięte znalazły schronienie przed deszczem w radiowozie. Żadna z pań nie potrzebowała pomocy medycznej.

Tym razem, dzięki interwencji policjantów wspomaganych leśnikami, wszystko skończyło się szczęśliwie. Jednak pamiętajmy, aby wychodząc do lasu zachować rozsądek, szczególnie teraz, kiedy w lesie pojawiły się grzyby. Apel ten dotyczy również najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy, by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki.
sierż. szt. Tomasz Bartos, red.