czwartek, 13 lipiec 2017 12:19

Szukasz dobrego fachu? Tu się go nauczysz w miłej amosferze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Okres wakacji to może nie idealny moment, żeby zastanowić się nad własną motywacją do nauki, ale pogoda w kratkę, więc może jednak warto. Bo po co właściwie jest ta szkoła i dlaczego się uczymy? Zapewne ile osób, tyle odpowiedzi, jednak większość z nas kształci się z podobnych powodów.

Najczęściej dopiero jako dorośli potrafimy od razu odpowiedzieć na pytanie: jaki jest sens chodzenia do szkoły i uczenia się? Młodzi ludzie często mają z tym problem, traktując chodzenie do szkoły jako przymus, a naukę jako przykry obowiązek. Tymczasem próba odpowiedzi na powyższe pytanie może wiele zmienić w naszym życiu i podejściu do edukacji.

Dlatego już dziś, zanim rozpocznie się rok szkolny, warto zadać sobie pytanie: po co się uczę? Odpowiedź „bo muszę”, wynikająca z powszechnego obowiązku szkolnego to zdecydowanie za mało! Nawet jeśli traktujesz edukację jako przymus, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę jest wiele innych powodów, by w nauce odnaleźć nie tylko sens, ale nawet satysfakcję! A jeśli jednak masz z tym kłopoty, poniższe refleksje powinny pomóc ci w znalezieniu dobrych powodów do nauki. Nasz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich wspiera proces budowania systemu współpracy pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami. Głównym celem Ośrodka jest podnoszenie kompetencji ucznia w zakresie kształtowania i doskonalenia pod względem zawodowym, a także wsparcie opiekuńczo- wychowawcze. U nas nauka to nie tylko szkoła, ale także wszystkie dodatkowe zajęcia, które sami wybieracie i poświęcacie się im we własnym zakresie. Taniec, śpiew, fotografowanie, udział w kołach zainteresowań, konkursy, olimpiady, wyjazdy, wymiany międzynarodowe, wycieczki rowerowe, uprawianie sportów – wszystkie te zajęcia wymagają większej lub mniejszej wiedzy i sporych umiejętności, których przecież nie mamy danych z góry, lecz sami musimy je zdobyć.

Twoją pasją są wycieczki i wyjazdy, z nami możesz zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi, niedługo wyjeżdżamy do Portugalii, za nami wymiany międzynarodowe na Ukrainie i w Niemczech.
ohp1
Interesujesz się sportem, turystyką i rekreacją, my pomożemy Ci rozwijać Twoją pasję - organizujemy wycieczki rowerowe, wyjeżdżamy na turnieje, konkursy i olimpiady sportowe (LA, piłka nożna, sporty obronne) oraz prowadzimy koło sportowe.

ohp2
Chcesz zostać poliglotą zapraszamy do koła językowego, gdzie będziesz mógł poznawać tajniki języka angielskiego. Twoja artystyczna dusza znajdzie tu swoje miejsce, bierzemy udział w konkursach plastycznych, pisarskich oraz pracach twórczych - przyjdź podziel się z nami swoim talentem.

ohp3
Lubisz dbać o czystość i porządek, interesuje Cię zdrowy styl życia, zapraszamy do koła sanitarnego, z nami będziesz mógł jeździć na konkursy gdzie wspólnie będziemy stawić czoło uzależnieniom i uczyć się profilaktyki prozdrowotnej. Często młodzież zaczyna się interesować czymś, o czym dowiedziała się w trakcie edukacji, a potem staje się to ich ogromną pasją, której poświęca wiele czasu np. bieganie, konkursy plastyczne, bądź granie w klubie sportowym w piłkę nożną. Zatem gdyby nie nauka i szkoła, często moglibyśmy rozminąć się z naszą pasją lub ciężko byłoby nam ją pielęgnować, bo przecież rozwijanie hobby w dużej mierze odbywa się dzięki umiejętności uczenia się.

ohp4
Być może to przykra prawda, ale w życiu nie ma nic za darmo. Jednak my jesteśmy wyjątkiem bo właśnie u nas, w naszym Ośrodku nie musicie płacić za wyżywienie i zakwaterowanie, a wszystkie wycieczki i wymiany międzynarodowe nie narażają Waszych rodziców na żadne dodatkowe koszty.

Pamiętaj jeśli chcesz w dorosłym życiu posiadać wymarzone rzeczy, żyć dostatnio, podróżować i oddawać się przyjemnościom, już dziś warto wziąć się do roboty i zacząć solidnie się uczyć. Wykształcenie z pewnością pomoże Ci w znalezieniu dobrej pracy lub założeniu własnej działalności, z której będziesz mógł się utrzymywać. To prawda, że w dzisiejszych czasach nie trzeba kończyć studiów, żeby dobrze zarabiać, bo również osoby po szkołach zawodowych czy specjalistycznych kursach, które posiadają tzw. fach w ręku, mogą znaleźć dobrze płatne zatrudnienie i mieć satysfakcję z wykonywanej pracy. Dlatego proponujemy Ci naukę w naszym Ośrodku, ponieważ mamy do Twojej dyspozycji szeroką ofertę nauki zawodu w zawodach jako: kucharz, piekarz, ślusarz, sprzedawca, fryzjer i wiele innych- sam wybierasz kim chcesz być w przyszłości. Dlatego bez względu na to czy masz predyspozycje do bycia kucharzem lub piekarzem, mechanikiem samochodowym czy fryzjerką – nie zmarnuj tych lat, które dają ci szansę na przyswojenie odpowiedniej wiedzy i osiągnięcia zamierzonego celu! Za kilka lat możesz żałować, że nie uczyłeś się czy nie skończyłeś szkoły, kiedy był na to czas. Znajdź więc swoją motywację do nauki zanim będzie za późno!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy. Chcesz o coś zapytać dzwoń/ przyjdź odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP
Aleja Wolności 42
66-500 Strzelce Kraj.
Tel.: 95 763 32 19