czwartek, 17 sierpień 2017 12:01

Spalił im dom. Stracili wszystko! [zdjęcia]

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
We wtorek wieczorem (15 sierpnia)  spłonął budynek mieszkalny w Łącznicy, w którym mieszkały cztery osoby. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale rodzina straciła wszystko. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Jak informuje brygadier Tomasz Górniak zgłoszenie o tym, że pali się cały dom w Łącznicy, wpłynęło do strzeleckiej komendy straży pożarnej o godzinie 18.13. – Na miejsce pożaru natychmiast wysłano 7 zastępów z PSP i OSP z terenu gminy Zwierzyn, Stare Kurowo i Strzelce Krajeńskie. W momencie dojazdu pierwszych jednostek, pożarem objęty był cały dom, a płomienie wydobywały się z całej powierzchni dachu i z okien budynku – relacjonuje dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu rozwiniętego pożaru oraz niedopuszczeniu do przerzutu ognia na sąsiedni budynek gospodarczy. Po ugaszeniu budynku przybyły na miejsce inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz wchodzenia do budynku i nakazał zabezpieczenie pogorzeliska przed dostępem osób postronnych. 

Przyczyną pożaru było podpalenie przez konkubenta lokatorki, który oblał wnętrze budynku substancją łatwopalną. Na szczęscie kobiecie i trójce jej dzieci udało się w porę uciec. Sprawą od razu zajęła się strzelecka policja, która bardzo szybko ujęła 36-letniego podpalacza - mieszkańca gminy Zwierzyn. Pierwszą noc po pożarze kobieta z trójką dzieci spędziła u rodziny. Dodajmy, ze władze gminy objęły opieką pogorzelców. – W pożarze straciliśmy cały dobytek – mówi Janina Kras. Jeśli ktoś chciałby pomóc poszkodowanym,  może się kontaktować z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Kurowie - tel. 95 781 95 78

Relacja Adama Króla z Popołudniówki Radia Zachód:


AK