wtorek, 26 wrzesień 2017 21:07

Dwa promile i 103 km/h w terenie zabudowanym!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
29-letnia kobieta za niebezpieczną jazdę i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu straciła prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego renault. Powodem kontroli była prędkość z jaką kierowca tego samochodu jechał przez Gardzko. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości pokazało, że kierowca jedzie 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Okazało się, że za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta.  Tłumaczyła policjantom, że bardzo spieszy się z pracy do dziecka i miała przy tym duże problemy z wymową. Policjanci nabrali podejrzeń do stanu trzeźwości 29-latki – informuje sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy KPP w Strzelcach Krajeńskich. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta dalej już nie pojechała. Straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi jej zakaz kierowania pojazdami i dwa lata więzienia.

To już 64 kierowca w tym roku, któremu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

red.