czwartek, 22 marzec 2018 18:00

O mały włos od tragedii na strzeżonym przejeździe kolejowym [wideo]

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym w Dobiegniewie. O mały włos doszłoby do tragedii – samochód wpadłby pod nadjeżdżający pociąg.

Na jednym z portali społecznościowych został opublikowany film przez mieszkańca gminy Dobiegniew o niebezpiecznej sytuacji z jego do jakiej doszło w środę (21 marca) na strzeżonym przejeździe kolejowym w Dobiegniewie, przez który przebiega droga powiatowa w kierunku Osieka. O mały włos, gdyby nie czujność innego kierowcy i jego samego zginałby w swoim samochodzie pod kołami rozpędzonego pociągu towarowego. Jak mówi sierżant sztabowy Tomasz Bartos rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich, policja jest już w posiadaniu tego materiału.

Po uzgodnieniu z autorem filmu, materiał trafił także do rzecznika prasowego Polskich Linii Kolejowy SA z prośbą o komentarz. Jak wyjaśnia Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyjaśnieniem tej niebezpiecznej sytuacji zajęła się komisja kolejowa.

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
Jak dodaje rzecznik strzeleckiej komendy gdy przekraczamy przejazd kolejowy nawet strzeżony należy zachowa szczególna ostrożność.
Jak poznamy wyniki śledztwa i prac komisji kolejowej od razu o tym poinformujemy.

Adam Król