sobota, 28 lipiec 2018 11:54

Dziś Disco Długie Festival vol.3

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Słoneczna pogoda zachęca do zabawy. A plaża i dobra muzyka to murowana dobra impreza. Dziś się warto wybrać do miejscowości Długie niedaleko Strzelec Krajeńskich, gdzie dziś odbędzie się, na najszerszej plaży naszego województwa, Disco Długie Festival.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Na początku na scenie zaprezentują się Przyjaciele z Niemiec i lokalne zespoły tj. Soler i PiCool. O godzinie 18:00 rozstrzygnięte zostaną organizowane konkursy i turnieje, a także Regaty o Złoty Dzwon Jeziora Lipie. Punktualnie o godzinie 19:00 na festiwalowej scenie zaczną prezentować się Gwiazdy Muzyki Tanecznej. Jako pierwszy wystąpi zespół Lider Dance, znany z takich hitów jak „Zaczarowałaś mnie” czy „Tak bardzo kocham”. Tuż po nich zobaczymy Zespół Enjoy. Czyli wykonawców takich przebojów „Słońce i deszcz” oraz „Czasoprzestrzeń”. Po 21:00 emocje znacznie wzrosną. A to za sprawą formacji MeGustar. Młody band rozgrzeje publiczność hitami: ” Elo Melo”, „Libacja” czy „Po prostu kochaj”. O 22:00 atmosferę rozgrzeją Gwiazdy Wieczoru: Mario Bischin i MIG, których z pewnością przedstawiać nie trzeba. Rumuński artysta oczarował Polaków przebojami „Macarena” i „Loka”, MIG natomiast ” Miód malina”, „Wymarzona” czy „Ona jedyna”.

Nie tylko muzyka

Na atrakcje i nagrody mogą liczyć też najmłodsi uczestnicy festiwalu. O godzinie 15:00 wystartuje III Otwarty Konkurs na „Najciekawszą budowlę z piasku”. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy o godzinie 14:30 w namiocie organizacyjnym SOK. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród natomiast o 18:00 na festiwalowej scenie. Będzie też turniej plażowej siatkówki oraz sporo pysznego jadła i złotego trunku. Dodatkowo odbędą się dwa pokazy Flyboardingu, czyli tzw. Latających kapci (pokazy 17 i 19) – będzie można też spróbować własnych sił w tym sporcie.

Na festiwal darmowym autobusem

Ze względu na duże zainteresowanie imprezą, a także problemem z miejscami parkingowymi w Długiem zorganizowaliśmy darmowy autobus festiwalowy, który kursować będzie między Strzelcami Krajeńskimi a Ługami w dniu imprezy od 15:00 do 3:00 w nocy. W Strzelcach autobus odjeżdżać będzie z Parkingu Miejskiego przy Banku Spółdzielczym. Po drodze przewiduje się przystanki:  przy jeziorze w Strzelcach, w Licheniu, w Długiem i w Ługach (przystanek nż). - Mamy nadzieję, że darmowa komunikacja rozładuje korki i zmniejszy problem z parkingami, a naszym uczestnikom pozwoli w pełni korzystać z atrakcji festiwalu – mówi Anna Biały ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

red, na podst. materiałów organiztora