wtorek, 11 grudzień 2018 10:00

Policjanci debatowali z licealistami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli licealiści, nauczyciele, przedstawiciele samorządu i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie młodych ludzi oraz policjanci ze Strzelec Krajeńskich.

Głównymi tematami poruszonymi w czasie debaty, były zagrożenia związane z dopalaczami i cyberprzemocą.W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli licealiści, nauczyciele, przedstawiciele samorządu i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie młodych ludzi oraz policjanci ze Strzelec Krajeńskich. Głównymi tematami poruszonymi w czasie debaty, były zagrożenia związane z dopalaczami i cyberprzemocą.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, to jedno z najważniejszych zadań dla strzelecko-drezdeneckich policjantów. Aby ich działania były skuteczne, niezbędne są spotkania i dyskusje, dzięki którym poznajemy oczekiwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Takie spotkanie odbyło się w piątek (7 grudnia) w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich. Swoją obecnością zaszczyciło policjantów kilkudziesięciu uczniów oraz nauczyciele. W debacie uczestniczyli również zaproszeni goście: Starosta Strzelecko-Drezdenecki Bogusław Kierus, Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder, Dyrektor MGOPS w Strzelcach Krajeńskich Marian Ambrożuk, Prezes Szpitala Powiatowego w Drezdenku Wanda Szumna, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drezdenku Marzena Zasuwik, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Krajeńskich Wioletta Burdziak, Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich insp. Tomasz Zgirski.

Na początku debaty policjanci podsumowali działania prowadzone na rzecz bezpieczeństwa młodzieży. Mundurowi szczególnie mocno akcentowali zagrożenia związane z cyberprzemocą oraz dopalaczami. Niestety pomimo wielu starań ze strony Policji, nauczycieli, czy też pozostałych instytucji problemy związane z tymi zagrożeniami ciągle istnieją. Młodzi ludzi są szczególnie mocno podatni na manipulację, dlatego ich bezpieczeństwo jest najmocniej zagrożone. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i uzależnień potrzebne są spotkania, rozmowy i przypominanie młodzieży w jaki sposób ich uniknąć. Taki właśnie był cel debaty z licealistami ze Strzelec Krajeńskich. Z całą pewnością debata będzie miała pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i świadomość młodych ludzi w odniesieniu do omówionych zagrożeń.

TB