niedziela, 24 luty 2019 20:47

Zwierzyn: Pijany kierowca potrącił pieszych [zdjęcia]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Do groźnego wypadku doszło dziś po godzinie 17 w Zwierzynie. Na wysokości Urzędu Gminy pijany kierowca renault megane potrącił czwórkę rowerzystów.
Jak poinformował nas bryg. Tomasz Górniak, do wypadku doszło po godzinie  17.00 - Informację dostaliśmy o godzinie 17.24.Z pierwszych danych wynikało, że samochód potrącił trójkę rowerzystów, później się okazało, że w wypadku ucierpiały cztery osoby - mówi komendant strzeleckiej strazy pożarnej. 

Na miejscu pojawiły się służby - strażacy, policja i karetki pogotowia ratunkowego. Na środku drogi znajdowało się rozbite zielone renault megane, a pokrzywione rowery leżały na chodniku tuż przy Urzędzie Gminy. W radiowozie siedział już zatrzymany kierowca. Z informacji jakie uzyskalismy od policji, na łuku drogi 27-letni kierujący renault megan, stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik i potrącił osoby prowadzące rowery - trójkę 15-latków i kobietę w wieku 43 lat. - 27-letni kierowca renault megane, mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Wszystkie potrącone osoby doznały poważnych obrażeń i zostali przetransportowani do szpitali a w Gorzowie Wielkopolskim i w Drezdenku – mówi  sierż. szt. Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Pijany 27-latek został zatrzymany. Odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił również od razu prawo jazdy. Policja ustala przebieg wypadku.

Droga wojewódzka nr 156 była zablokowana. Objazd prowadzono ulicą Szkolną.