piątek, 01 marzec 2019 17:58

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową [wideo]

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Policjanci z komisariatu w Drezdenku, przy współpracy prokuratury rejonowej w Strzelcach Krajeńskich, zlikwidowali dziuplę samochodową w Starym Kurowie, w której rozkręcano, przechowywano kradzione samochody. Na miejscu znaleziono także nielegalne papierosy oraz kradzioną odzież i kawę.

W tej sprawie tymczasowo aresztowano 28-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. – W dziupli samochodowej, którą prowadził 28-latek śledczy zabezpieczyli m.in. trzy kradzione samochody, naczepę, maszynę budowlaną oraz wiele innych części mogących pochodzić z kradzionych samochodów m.in. silniki i części karoserii. Wszystkie pochodziły od aut wyprodukowanych w ostatnich kilku latach. Ponadto śledczy zabezpieczyli również prawie tysiąc paczek nielegalnych papierosów, bez polskich znaków akcyzy oraz pochodzącą z kradzieży odzież i kawę.  Wstępna wartość nielegalnych towarów, to niemal milion złotych. Niewykluczone, że wartość się zwiększy, bo weryfikowane jest pochodzenie pozostałych części i rzeczy, które zabezpieczono – informuje młodszy aspirant Tomasz Bartos ze strzeleckiej policji.

{youtube}MIzoiuCERD0{/youtube} 

Mężczyzna został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Red.