poniedziałek, 18 marzec 2019 07:24

Śmiertelny wypadek w Licheniu. DK 22 była zablokowana [zdjęcia]

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
W Licheniu BMW uderzyło w drzewo. Kierowca nie żyje. Droga zablokowana.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 4.00. Jak informuje Tomasz Górniak, komendant KP PSP, samochód osobowy marki BMW jechał DK22 od strony Dobiegniewa w stronę Strzelec Kraj. Z dużą prędkością uderzył w drzewo, kierujący meżczyzna został wyrzucony na zewnatrz pojazdu. DK22 Strzelece Krajeńskie - Dobiegniew jest zablokowana kilka godzin. Jak poinformował nas dyżurny KP Policji w Strzelcach Krajeńskich przygotowano objazdy przez Gardzko.

Aktualizacja

Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek (18 marca) na drodze krajowej 22. W jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, po tym jak kierowane przez niego auto uderzyło w drzewo. Wiadomo, że siła uderzenia była ogromna o czym świadczą zniszczenia samochodu. Silnik, skrzynia biegów oraz przednie zawieszenie zostały wyrwane z pojazdu i znajdowały się w promieniu do 30 metrów od rozbitego auta. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wrak pojazdu, oraz zlokalizowali poszkodowanego w tym wypadku mężczyznę, którego siła uderzenia wyrzuciła z pojazdu. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.


Z uwagi na wypadek droga była nieprzejezdna przez ponad 5 godzin, policjanci wyznaczyli objazdy. Około godziny ósmej ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci i prokurator.

Policjanci przypominają, że wielu tragedii na drodze można uniknąć. Podstawową zasadą jest jednak dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze oraz zachowanie rozsądku i koncentracji.

AK, TB

foto: KPP w Strzelcach Krajeńskich