poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:30

W Drezdenku jest nowa remiza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od soboty strażacy ochotnicy z Drezdenka mogą oficjalnie korzystać z nowej remizy.

Stara remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku pozostawiała wiele do życzenia – zła lokalizacja, za małe garaże i pomieszczenia były największymi problemami dla drezdeneckich druhen i druhów. Od soboty strażacy ochotnicy z Drezdenka mogą oficjalnie korzystać z nowej remizy. Stara remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku pozostawiała wiele do życzenia – zła lokalizacja, za małe garaże i pomieszczenia były największymi problemami dla drezdeneckich druhen i druhów. 

Na oficjalnym otwarciu nowej remizy pojawili się przedstawiciele zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicy, samorządowcy i wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Wspólnie przecięli wstęgę. Ale to nie koniec radości drezdeneckich strażaków – już wkrótce dostaną także nowy wóz bojowy.

Relacja Adama Króla z Popołudniówki Radia ZachódPodczas uroczystości przedstawiciel społecznego komitetu fundacji sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąpinie przekazał ufundowany sztandar druhnom i druhom z Rąpina. Poświęcono również nową remizę oraz wręczono odznaczenia strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych.Dodajmy, że nowa remiza kosztowała prawie 4 miliony złotych, cały koszt pokryły pieniądze z budżetu samorządu.