poniedziałek, 17 grudzień 2012 20:06

Wojewoda Lubuski odwiedził Strzelce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wojewoda 

W poniedziałek wojewoda Marcin Jabłoński odwiedził powiat strzelecko drezdenecki. Spotkał się z samorządowcami, wziął udział w debacie z młodzieżą w strzeleckim Liceum Ogólnokształcącym.O strategii województwa lubuskiego na lata 2013- 2020, o potencjale regionu i szansach na rozwój dzięki wykorzystaniu środków unijnych mówił wojewoda lubuski, Marcin Jabłoński podczas spotkania z samorządowcami i przedsiębiorcami z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Wyjaśnił również, że zaangażował się do pracy przy strategii rozwoju województwa. - Powiat Strzelecko-Drezdencki znajduje się w rządowych dokumentach. Wskazują one na konkretne problemy, które trzeba rozwiązać - wyjaśnił wojewoda. Zachęcał samorządowców, żeby jeszcze bardziej zaangażowali się do działań na rzecz powiatu i poszczególnych gmin. Wojewoda podkreślił rolę i znaczenie drogi krajowej nr 22, która przebiega przez powiat. - To oś komunikacyjna o którą trzeba zadbać - zaznaczył.

W spotkaniu uczetniczyli m. in.: Andrzej Bajko - Starosta Strzelecko-Drezdenecki, Wiesław Pietruszak - Wicestarosta Strzelecko-Drezdenecki, a gminę reprezentowali: Wiesław Sawicki - Burmistrz Strzelec Krajeńskich oraz Elżbieta Łabędź - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich.

Wojewoda spotkał się również z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Krajeńskich.

Podczas wizyty w szkole wojewoda Marcin Jabłoński przybliżył temat: „Perspektywy Polski na najbliższe 10 lat w kontekście wykorzystania środków UE”.

Oprócz zaprezentowania tematu wykorzystania budżetu unijnego w naszym regionie, wojewoda przekazał uczniom sporo rad praktycznych, dotyczących kierowania własną karierą w przyszłości. Zwrocił uwagę, że warto interesować się ogólną sytuacją na świecie, trendami panującymi na rynku pracy. - To wszystko pomoże wam wybrać odpowiedni kierunek studiów, które są przepustką do wymarzonego zawodu - mówił wojewoda.

Młodzież entuzjastycznie przyjęła wojewodę w murach szkoły. Pytania z sali dotyczyły miedzy innymi odpowiedzialności wojewody, uroków pracy jako przedstawiciela rządu w terenie. Uczniowie interesowali się różnicami, jakie występują między pracą w samorządzie a administracją rządową. Pytali o największe wyzwania związane z codzienną pracą. - Sfera publiczna jest na tyle skomplikowana, że nie zawsze możemy o wszystkim sami decydować. Musimy sobie radzić i odnosić sukcesy w tych miejscach, w których akurat jesteśmy - powiedział Marcin Jabłoński, powołując się na swoje doświadczenie samorządowe.

 


l18a

Na koniec Marcin Jabłoński wręczył puchary dla zwycięzców "Ratajady". Pod tym hasłem odbywa się całoroczny cykl imprez sportowych,  mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.  Nazwa pochodzi od patrona szkoły.
red.